IX spotkanie kolędowe w Belcanto

W sobotę 11 stycznia 2020 spotkaliśmy się po raz dziewiąty na dorocznym Wieczorze Kolędowym w Restauracji Belcanto usytuowanej na terenie Parku Naukowo-Technologicznego Euro-Centrum.

Przedstawiciele biznesu, nauki i samorządu chórem wyśpiewywali najpiękniejsze utwory Bożonarodzeniowe przy akompaniamencie pana Tadeusza Trzaskalika, profesora nauk ekonomicznych, wykładowcy Uniwersytetu Ekonomicznego w Katowicach, a jednocześnie pomysłodawcy i współorganizatora wydarzenia, który równo pięćdziesiąt lat temu zapoczątkował tradycję spotkań kolędowych, trwających po dziś dzień i gromadzących liczne grono wielbicieli.

W trakcie Wieczoru, wspólne śpiewanie, przeplatało się z profesjonalnymi występami młodych artystów. Karolina Podolak /Kanada/ oraz Wiktor Jankowski /Ukraina/ przepięknie zaprezentowali utwory klasyki światowej oraz pieśni o tematyce Narodzenia Pańskiego w językach ojczystych. Na co dzień obydwoje są studentami Akademii Muzycznej w Katowicach na Wydziale Wokalno-Aktorskim.

Muzyczną niespodzianką Wieczoru były występy pani Katarzyny Pleśniak, kanclerz Akademii Muzycznej w Katowicach oraz Romana Trzaskalika, wiceprezesa Parku oraz prezesa Nostra Res, który otworzył kolędowanie pieśnią „Adeste Fideles”.

Organizatorami IX Wieczoru Kolędowego byli: Euro-Centrum SA, Park Naukowo-Technologiczny Euro-Centrum oraz Stowarzyszenie Chrześcijańskich Przedsiębiorców i Menadżerów Nostra Res.

Komentowanie jest wyłączone