Roman Trzaskalik gościem poranka w Radiu Warszawa

6 czerwca 2019 prezes Stowarzyszenia Chrześcijańskich Przedsiębiorców i Menadżerów „Nostra RES” był gościem poranka „Siódma9” na antenie Radia Warszawa. Tematem rozmowy były następstwa gospodarcze i społeczne po wdrożeniu ustawy o zakazie handlu w niedziele i święta, a także stanowisko członków Stowarzyszenia odnośnie ewentualnych zmian ustawodawczych w tym zakresie.

Zdaniem przedstawicieli Stowarzyszenia wprowadzenie ustawy ograniczającej handel w niedziele  w znaczny sposób naruszyło interesy sklepów wielkopowierzchniowych. Chrześcijańscy Przedsiębiorcy spodziewają się zwiększenia aktywności lobby międzynarodowych koncernów i podejmowania prób wprowadzenia zmian do ustawy w celu złagodzenia jej zapisów. Powrót do dyskusji na ten temat przewidują przy okazji najbliższej kampanii wyborczej. Z drugiej strony wskazują na widoczne korzyści społeczne, i nie tylko, jakie niesie za sobą obowiązywanie ustawy w obecnym kształcie.

Przypomnijmy, że w kwietniu 2019 roku członkowie Stowarzyszenia przygotowali oficjalne stanowisko, w którym zdecydowanie sprzeciwiają się wprowadzeniu do zapisów ustawy zmian, które miałyby przywrócić możliwość prowadzenia handlu w dwie niedziele w miesiącu.

Zapraszamy do wysłuchania całej audycji:


 

 

 

Komentowanie jest wyłączone