6 stycznia 2024 chrześcijańscy przedsiębiorcy, menedżerowie, ich rodziny i przyjaciele spotkali się w Katowicach na wspólnym kolędowaniu. Był to XI Wieczór Kolędowy, tym razem zorganizowany w restauracji „Kwintesencja Smaku”, która działa na terenie Parku Naukowo-Technologicznego Euro-Centrum.
Świąteczne spotkanie otworzył Roman Trzaskalik, prezes Stowarzyszenia Nostra Res, który nie krył radości z powodu nieustającej popularności kolędowego formatu.
Ideą wieczorów kolędowych jest łączenie pięknej tradycji śpiewania kolęd z możliwością spotkania i spędzenia świątecznego czasu w gronie serdecznych sobie osób. Wśród nich są przedstawiciele zarówno środowisk biznesowych, jak i świata nauki, administracji i duchowieństwa, a także członkowie rodzin.
W ten szczególny wieczór wszyscy goście są jednocześnie artystami, którzy wspólnie wyśpiewują radosne słowa pieśni na cześć Bożego Narodzenia. Ten dobrze zgrany chór prowadzi i akompaniuje na fortepianie profesor dr. hab. Tadeusz Trzaskalik, naukowo związany z Katedrą Badań Operacyjnych Uniwersytetu Ekonomicznego w Katowicach. W tym roku, podczas kilku wejść, swoją grą na wiolonczeli, panu profesorowi towarzyszyła wnuczka – Klara Wyrwa.
Profesjonalne i niezwykle piękne dźwięki rodzimych oraz światowych kolęd wybrzmiały zaś za sprawą występów artystów sceny klasycznej: Edyty Nowickiej (sopran) i Michała Ryguły (tenor). W ich wykonaniu usłyszeliśmy utwory: „Tu scendi dalle stelle”, „Gość w Betlejem”, „Jesu Bambino”, „Gdy śliczna Panna”, „Pospieszcie pastuszki”, „Mille cherubini in Coro”, „Ucichłeś, Jezuleńku” oraz „Słysz! Już herold spieszy”.
Na zakończenie tegorocznego spotkania kolędowego, Roman Trzaskalik i Grzegorz Cius (Nostra Res) poinformowali i zaprosili do włączenia się do akcji pomocy Ukrainie. 11 stycznia 2024 roku do Parku Naukowo-Technologicznego Euro-Centrum (Katowice, Ligocka 103) przyjadą wolontariusze z Parafii Podwyższenia Krzyża Świętego w Szepetówce na Ukrainie, którzy razem ze swoim księdzem proboszczem bernardynem Ojcem Aleksandrem będą zbierać żywność dla rodzin dotkniętych skutkami wojny.
Wszystkich, którzy chcieliby nieść pomoc w postaci żywności – np. mąki, makaronów, konserw, oleju, kaszy, zupek błyskawicznych, ryżu i innych produktów nadających się do przygotowania i spożycia w trudnych warunkach bytowych i frontowych, zapraszamy 11 stycznia 2024 r. o godz. 12:00 pod budynek nr 3, skąd dary będzie odbierał parafialny bus.