Relacja z V Pielgrzymki Przedsiębiorców

Radość i wspólna modlitwa towarzyszyły ludziom biznesu – przedsiębiorcom i pracodawcom, którzy 18 czerwca 2023 roku zebrali się na Jasnej Górze podczas V Ogólnopolskiej Pielgrzymki Przedsiębiorców.  Ich spotkaniu przewodniczył inicjator pielgrzymki ks. abp Józef Kupny,  Arcybiskup Metropolita Wrocławski.

Tematem wiodącym pielgrzymki była modlitwa. W dzisiejszym, zabieganym świecie czynność, jak mogłoby się wydawać, bezproduktywna. Dla chrześcijan ma jednak ogromne znaczenie, o czym przypominał arcybiskup Kupny. To stanięcie przed Panem Bogiem, bycie z Nim w relacji. To jednocześnie postawa głębokiego spojrzenia w siebie, kształtowania sumienia i budowania postaw, szukania najlepszych decyzji i przełamywania własnych ograniczeń.

W zawiłym i niepewnym czasie, przedsiębiorcy potrzebują i szukają wzmocnienia Bożą mocą tego, co po ludzku słabe i nietrwałe. Podczas V Pielgrzymki niewątpliwie najważniejszym źródłem tej mocy było wspólne uczestnictwo we Mszy Świętej w Kaplicy Matki Bożej Częstochowskiej oraz Akt zawierzenia się przedsiębiorców Bogu przez Niepokalane Serce Maryi.

Akt zawierzenia się przedsiębiorców Bogu przez Niepokalane Serce Maryi

Poza wymiarem duchowym jasnogórskie spotkanie pełne było też okazji do nawiązywania i umacniania relacji z drugim człowiekiem oraz czerpania inspiracji i sił do działania z wystąpień zaproszonych gości.

Ks. dr hab. Andrzej Nowicki mówił o wiarygodności katolickiego przedsiębiorcy

Adam Drewniany, przedsiębiorca, prezes South Bay Solutions, wiceprzewodniczący Rady Nadzorczej Northvolt Polska w rozmowie z Robertem Górnym opowiedział o odwadze i Bożej obecności w jego życiu

Podczas drugiej części pielgrzymki, jej prowadzący Bartłomiej Łęgowski, wiceprezes Nostra Res, zaprosił na scenę samych przedsiębiorców. Dr hab. Magdalena Sitek, rektor Wyższej Szkoły Gospodarki Euroregionalnej im. Alcide De Gasperi w Józefowie oraz Jacek Szempliński, założyciel i prezes AB Industry złożyli piękne świadectwa swojej wiary.

Świadectwa przedsiębiorców

dr hab. Magdalena Sitek, Rektor Wyższej Szkoły Gospodarki Euroregionalnej im. Alcide De Gasperi w Józefowie

Jacek Szempliński, Prezes Zarządu AB Industry S.A.

Spotkanie zakończyła dyskusja panelowa Etyka w biznesie a katolicka nauka społeczna inspirowana książką Daniela K. Finna pod tym samym tytułem.

Organizatorami pielgrzymki byli Duszpasterstwo Przedsiębiorców TALENT oraz Stowarzyszenie Chrześcijańskich Przedsiębiorców i Menadżerów NOSTRA RES. Wydarzenie wsparło ponadto liczne grono organizacji katolickich przedsiębiorców.

Komentowanie jest wyłączone