16 czerwca spotkajmy się na Jasnej Górze podczas Pielgrzymki Przedsiębiorców

Myślą przewodnią VI Pielgrzymki Przedsiębiorców będzie zawołanie: „O pokój serca, o pokój świata. Misja ludzi biznesu”. Wydarzenie odbędzie się 16 czerwca 2024 r. pod przewodnictwem JE abp. Józefa Kupnego, delegata KEP ds. Duszpasterstwa Przedsiębiorców i Pracodawców. Serdecznie zapraszamy do udziału.

Wsłuchując się w nauczanie Soboru Watykańskiego II: „Pokój nie jest zwykłym brakiem wojny i nie może być sprowadzony do utrzymania równowagi pomiędzy wrogimi siłami” zauważamy jego uniwersalną prawdę i aktualny wymiar w odniesieniu do obecnych czasów. Sytuacja na świecie, obserwowane napięcia polityczne i społeczne sprawiają, że jesteśmy daleko od prawdziwego pokoju. Dziś mamy przed sobą szczególne wyzwanie, aby nie stracić pokoju serca. Dlatego tak istotne jest tegoroczne spotkanie przed cudownym wizerunkiem Matki i Opiekunki naszej Ojczyzny, szukanie wzmocnienia Bożą mocą we wspólnej modlitwie, jak również rozmowach z innymi przedsiębiorcami, często dzielącymi podobne troski, ale też pomysły na ich pokonywanie. Niech to wydarzenie buduje naszą jedność, pokój i siłę na przyszłość.

Na VI Ogólnopolską Pielgrzymkę Przedsiębiorców udamy się, by wspierać budowę cywilizacji miłości i braterstwa, wartości niezmiernie istotnych w osiąganiu równowagi i dobra, które są też częścią misji powierzonej ludziom biznesu.

Wymiar duchowy pielgrzymki to Msza Święta w Kaplicy Matki Bożej Częstochowskiej oraz Akt zawierzenia się przedsiębiorców Bogu przez Niepokalane Serce Maryi. Modlitwie będzie przewodniczył inicjator pielgrzymki ks. abp Józef Kupny, Arcybiskup Metropolita Wrocławski, Delegat KEP ds. Duszpasterstwa Przedsiębiorców i Pracodawców.

O istocie pokoju duchowego i światowego będą mówili też goście specjalni Pielgrzymki:

  • dr Ryszard Kołodziej – ekspert przywództwa osobistego i zespołowego, konsultant i trener zarządzania, doktor fizyki i wykładowca na studniach biznesowych;
  • prof. Bronisław Sitek – profesor nauk prawnych, specjalista w zakresie prawa rzymskiego, cywilnego i publicznego. Autor ponad 250 publikacji naukowych i popularnonaukowych. Obecnie Przewodniczący Rady Doskonałości Naukowej.

Świadectwa przedsiębiorców złożą:

  • Dagmara Konarska – Fundacja Aptissimi;
  • Andrzej Kwiatkowski – InPartners.

W programie wydarzenia przewidziano czas na rozmowy i budowanie relacji pomiędzy przedsiębiorcami, które będą towarzyszyły popołudniowej sesji networkingowej.

Tradycyjnie organizatorami pielgrzymki są Duszpasterstwo Przedsiębiorców TALENT oraz Stowarzyszenie Chrześcijańskich Przedsiębiorców i Menadżerów NOSTRA RES. Wydarzenie wspierane jest przez  Partnerów – grono organizacji katolickich przedsiębiorców.

Pielgrzymka adresowana jest do przedsiębiorców, pracodawców, samozatrudnionych i freelancerów. Zgromadzi także przedstawicieli organizacji katolickich przedsiębiorców oraz duszpasterzy środowisk biznesowych.

Szczegółowe informacje i formularz rejestracyjny dostępne na stronie:  pielgrzymkaprzedsiebiorcow.pl .

Komentowanie jest wyłączone