Chrześcijańscy przedsiębiorcy na Jasnej Górze

“Bóg, Rodzina, Firma, Hojność”, pod takim hasłem odbyła się II Konferencja Przedsiębiorców Katolickich, którzy 12 maja 2017 spotkali się w Klasztorze na Jasnej Górze, by w ten sposób odpowiedzieć na rosnące zapotrzebowanie budowania biznesów w oparciu o katolicki system wartości. Najważniejszym punktem wydarzenia była Msza Święta z Aktem Zawierzenia Bogu przez Maryję.

Na Jasną Górę przyjechali przedsiębiorcy z calego kraju, odpowiadając tym samym na apel ks. Rafała Ostrowskiego, głównego organizatora wydarzenia.

Powiedziałem wielu znajomym przedsiębiorcom o konferencji “Bóg, Rodzina, Firma, Hojność” w Częstochowie. Jest to niepowtarzalna okazja – 100. rocznica Objawień Fatimskich. W przeddzień, w imieniu chrześcijańskich przedsiębiorców, zawierzmy swoje firmy Bogu, przez Matkę Bożą – mówi ks. Rafał Ostrowski.

Odzew przerósł oczekiwania księdza Ostrowskiego, który jak przyznaje po raz kolejny doświadczył tego, czym jest Boże Błogosławieństwo. Z podobnym odzewem wśród przedsiębiorców spotkali się także ks. Grzegorz Piątek z Duszpasterstwa Przedsiębiorców i Pracodawców TALENT oraz Roman Trzaskalik, prezes Parku Naukowo-Technologicznego “Euro-Centrum”, a także prezes Stowarzyszenia Chrześcijańskich Przedsiębiorców i Menadżerów “Nostra Res”.

Po serii wykładów, miało miejsce Forum Przedsiębiorców, gdzie przedstawione zostały wybrane środowiska przedsiębiorców oraz podejmowane przez nich inicjatywy. Celem Forum było bliższe poznanie się i umożliwienie ściślejszej współpracy we wdrażaniu wartości w otaczającą nas rzeczywistość.

Honorowy patronat nad konferencją objął ksiądz arcybiskup Stanisław Gądecki, przewodniczący Konferencji Episkopatu Polski, a wśród obecnych był między innymi ksiądz biskup Tadeusz Bronakowski.

Oprac. na podstawie www.wzasiegu.pl

Komentowanie jest wyłączone