Katowicki Park Naukowo-Technologiczny nominowany w plebiscycie „Ale się zmieniło!”

Z okazji 10-lecia Polski w Unii Europejskiej Park Naukowo-Technologiczny Euro-Centrum został nominowany na najlepszą inwestycję na Śląsku dofinansowaną ze środków unijnych w plebiscycie „Ale się zmieniło!”.

Zachęcamy do oddania głosu na Park jeszcze do wtorku 29 kwietnia na http://www.10latwue.tvp.pl/wojewodztwo/slaskie/. Wystarczy przycisnąć button „głosuję” przy zdjęciu Parku.

Park Naukowo-Technologiczny Euro-Centrum został nominowany jako jedna z 5 wybranych inwestycji w regionie. Przypomnijmy, że Euro-Centrum powstało na terenach zdegradowanych, w miejscu gdzie niespełna 10 lat temu stały szkielety poprzemysłowych hal, pozostałość po byłych zakładach aparatury chemicznej. Pierwszym krokiem była rewitalizacja terenu, w następstwie której utworzono kompleks nowoczesnych budynków przeznaczony dla lokalizacji firm, głównie z obszaru małej i średniej przedsiębiorczości essay service. Koncentracja na poszanowaniu energii i rozwoju technologii energooszczędnych w budynkach pozwoliła na stworzenie tutaj obiektów zaawansowanych technologicznie i energetycznie wydajnych, stanowiących laboratorium do badań nad odnawialnymi źródłami energii. Dzisiejszy Park Naukowo-Technologiczny Euro-Centrum to tętniący życiem kampus, w którym działa blisko 100 dynamicznie rozwijających się firm i pracuje ok. 1,5 tys. osób. Skala zmian wraz ze zdjęciami Parku dostępna na stronie.

Plebiscyt „Ale się zmieniło!” organizowany jest przez Ministerstwo Infrastruktury i Rozwoju oraz Telewizję Polską i zostanie rozstrzygnięty z początkiem maja.

Zachęcamy do głosowania!

Komentowanie jest wyłączone