Wzmacniać biznes przez wiarę. Zaproszenie na V Pielgrzymkę Przedsiębiorców

Zawsze się radujcie, nieustannie się módlcie! To wezwanie św. Pawła skierowane do doświadczających ucisku pierwszych chrześcijan zostało wybrane jako myśl przewodnia spotkania ludzi biznesu. Chcemy je zrealizować wspólnie 18 czerwca na Jasnej Górze podczas V Ogólnopolskiej Pielgrzymki Przedsiębiorców.

W świecie pełnym zawirowań przedsiębiorcy nie mają łatwo, a przyszłość wydaje się niepewna. Trudno o radość, gdy serce wypełnia niepokój. Gdzie zatem szukać rozwiązania tych trudności? W Piśmie Świętym odnajdujemy poradę, aby budować na mocnym fundamencie: burza z pewnością przyjdzie, uderzą wichry, ale to, co zostało mocno utwierdzone, nie rozsypie się. Celem  Pielgrzymki Przedsiębiorców jest wzmocnienie Bożą mocą tego, co po ludzku słabe i nietrwałe. Prośba o pomoc Kogoś, kto jest większy i mocniejszy, jest naszym unikalnym sposobem radzenia sobie z wyzwaniami. Biznes to współpraca, dlaczego by nie z Bogiem?

Wymiar duchowy pielgrzymki to Msza Święta w Kaplicy Matki Bożej Częstochowskiej oraz Akt zawierzenia się przedsiębiorców Bogu przez Niepokalane Serce Maryi. Modlitwie będzie przewodniczył inicjator pielgrzymki ks. abp Józef Kupny, Arcybiskup Metropolita Wrocławski, Delegat KEP ds. Duszpasterstwa Przedsiębiorców i Pracodawców.

Wydarzenie to będzie obfitowało w inspirujące treści dzięki zaproszonym Gościom, którzy podzielą się swoją wiedzą i doświadczeniem. Ks. dr hab. Andrzej Nowicki – teolog, wykładowca, autor książek, proboszcz, duszpasterz środowisk gospodarczych w Katowicach – powie o roli katolickich przedsiębiorców w świecie pogubionych wartości. Mówcą z USA będzie Adam Drewniany – przedsiębiorca, który wyemigrował w 1978 roku. Związany jest z branżą elektromobilności (firma Northwolt), a Tesla jeździ dzięki niemu. Obecnie rozwija firmy technologiczne w Polsce. Z przemysłem jest także związany Jacek Szempliński, założyciel i prezes jednej z czołowych polskich firm inżynierskich AB Industry S.A. Świat nauki i biznesu łączy dr hab. Magdalena Sitek – Rektor Wyższej Szkoły Gospodarki Euroregionalnej im. Alcide De Gasperi w Józefowie. Spotkanie zakończy dyskusja panelowa Etyka w biznesie a katolicka nauka społeczna inspirowana książką Daniela K. Finna pod tym samym tytułem.

Organizatorzy pielgrzymki to Duszpasterstwo Przedsiębiorców TALENT oraz Stowarzyszenie Chrześcijańskich Przedsiębiorców i Menadżerów NOSTRA RES. Wydarzenie wspierane jest przez  Partnerów – liczne grono organizacji katolickich przedsiębiorców.

Pielgrzymka adresowana jest do przedsiębiorców, pracodawców, samozatrudnionych i freelancerów. Zgromadzi także przedstawicieli organizacji katolickich przedsiębiorców oraz duszpasterzy środowisk biznesowych. Informacje i zapisy na stronie  pielgrzymkaprzedsiebiorcow.pl

Komentowanie jest wyłączone