X Wieczór Kolędowy Nostra Res

6 stycznia 2023 chrześcijańscy przedsiębiorcy, przyjaciele i sympatycy spotkali się podczas X Wieczoru Kolędowego. By wspólnie świętować, śpiewać, rozmawiać i po prostu być razem.

Tegoroczny wieczór kolędowy odbył się po dwuletniej przerwie spowodowanej pandemią. Tym bardziej jego organizacja i możliwość powrotu do wcześniejszej tradycji, była powodem do radości i wdzięczności za dar spotkania. Odbyło się ono w katowickiej Restauracji Igoo na terenie Parku Naukowo-Technologicznego Euro-Centrum.

Podobnie do lat wcześniejszych, dyrektorem artystycznym przedsięwzięcia, organizowanego przez Nostra Res, był pan Tadeusz Trzaskalik, profesor Uniwersytetu Ekonomicznego w Katowicach. Jak zwykle, pan profesor wspierał chór zebranych w sali kolędników profesjonalnym akompaniamentem na fortepianie.

Niezwykłą i przepiękną częścią wieczoru były występy studentów Wydziału Wokalno-Aktorskiego Akademii Muzycznej w Katowicach, Marii Ivanitskiej i Martina Filipiaka, którzy zaprezentowali gościom koncert kolęd świata. Podczas kilku swoich wejść, pochodząca z Ukrainy Maria, zagrała na tradycyjnym ukraińskim instrumencie ludowym, czyli bandurze. Obydwoje oczarowali wszystkich barwą i możliwościami swoich głosów.

Niespodzianką był także występ Romana Trzaskalika, prezesa Stowarzyszenia, który wykonał dla gości średniowieczny hymn katolicki na okres Bożego Narodzenia – Adeste Fideles.

Wśród zgromadzonych na X Wieczorze Kolędowym, poza przedsiębiorcami, byli również przedstawiciele nauki, świata medycyny i duchowieństwa.

Komentowanie jest wyłączone